Artikkelin koko teksti on saatavilla vain PDF-formaatissa.

Vilma Anttila, Terttu Hermansson, Tapio Lindholm, Markku Saarinen, Pasi Talvitie, Pekka Vesterinen

Geologiaa, suokulttuuria ja suoluonnon helmiä – Suoseuran retki lounaisen Suomenselän rajamaiden soille 14.8.–15.8.2018

Anttila V., Hermansson T., Lindholm T., Saarinen M., Talvitie P., Vesterinen P. Geologiaa, suokulttuuria ja suoluonnon helmiä – Suoseuran retki lounaisen Suomenselän rajamaiden soille 14.8.–15.8.2018.

Tekijät
  • Anttila, Helsingin yliopisto Sähköposti vilma.anttila@helsinki.fi
  • Hermansson, Lauhanvuori−Hämeenkangas Geopark ry. Sähköposti terttu.hermansson@lhgeopark.fi
  • Lindholm, Suomen ympäristökeskus (SYKE) Sähköposti tapio.lindholm@ymparisto.fi
  • Saarinen, Luonnonvarakeskus Sähköposti markku.saarinen@luke.fi
  • Talvitie, Lauhanvuori−Hämeenkangas Geopark ry. Sähköposti pasi.talvitie@lhgeopark.fi
  • Vesterinen, Metsähallitus Sähköposti pekka.vesterinen@metsa.fi

Vastaanotettu 11.2.2020 Julkaistu 11.2.2020

Katselukerrat 1142

Saatavilla http://suo.fi/article/10316 | Lataa PDF

Creative Commons License CC BY-NC-ND 4.0

Rekisteröidy
Click this link to register to Suo - Mires and peat.
Kirjaudu sisään
Jos olet rekisteröitynyt käyttäjä, kirjaudu sisään tallentaaksesi valitsemasi artikkelit myöhempää käyttöä varten.
Ilmoitukset päivityksistä
Kirjautumalla saat tiedotteet uudesta julkaisusta
Valitsemasi artikkelit
Hakutulokset