Artikkelin koko teksti on saatavilla vain PDF-formaatissa.

Paavo Ojanen, Kaisu Aapala, Juha-Pekka Hotanen, Hannu Hökkä, Aira Kokko, Kari Minkkinen, Merja Myllys, Pekka Punttila, Juhani Päivänen, Sakari Rehell, Jukka Turunen, Samu Valpola, Tuija Vähäkuopus

Soiden käyttö Suomessa

Ojanen P., Aapala K., Hotanen J.-P., Hökkä H., Kokko A., Minkkinen K., Myllys M., Punttila P., Päivänen J., Rehell S., Turunen J., Valpola S., Vähäkuopus T. Soiden käyttö Suomessa.

Tekijät
  • Ojanen, Helsingin yliopisto Sähköposti paavo.ojanen@helsinki.fi
  • Aapala, Suomen ympäristökeskus Sähköposti kaisu.aapala@syke.fi
  • Hotanen, Luonnonvarakeskus Sähköposti juha-pekka.hotanen@luke.fi
  • Hökkä, Luonnonvarakeskus Sähköposti hannu.hokka@luke.fi
  • Kokko, Suomen ympäristökeskus Sähköposti aira.kokko@syke.fi
  • Minkkinen, Helsingin yliopisto Sähköposti kari.minkkinen@helsinki.fi
  • Myllys, Luonnonvarakeskus Sähköposti merja.myllys@luke.fi
  • Punttila, Suomen ympäristökeskus Sähköposti pekka.punttila@syke.fi
  • Päivänen, Helsingin yliopisto Sähköposti juhani.paivanen@helsinki.fi
  • Rehell, Metsähallitus Luontopalvelut Sähköposti sakari.rehell@metsa.fi
  • Turunen, Geologian tutkimuskeskus Sähköposti jukka.turunen@gtk.fi
  • Valpola, Geologian tutkimuskeskus Sähköposti samu.valpola@gtk.fi
  • Vähäkuopus, Geologian tutkimuskeskus Sähköposti tuija.vahakuopus@gtk.fi

Vastaanotettu 15.6.2021 Julkaistu 15.6.2021

Katselukerrat 1713

Saatavilla http://suo.fi/article/10593 | Lataa PDF

Creative Commons License CC BY-NC-ND 4.0

Rekisteröidy
Click this link to register to Suo - Mires and peat.
Kirjaudu sisään
Jos olet rekisteröitynyt käyttäjä, kirjaudu sisään tallentaaksesi valitsemasi artikkelit myöhempää käyttöä varten.
Ilmoitukset päivityksistä
Kirjautumalla saat tiedotteet uudesta julkaisusta
Valitsemasi artikkelit
Hakutulokset